Facebook
B-fit program
Karel Bajer
.
gsm: +420 731 108 841
mail: info@bfit-program.cz
web: www.bfit-program.cz
Spolupracujeme:
Zajímavé články
zivotni-postoj.cz banner
Výživové a nutriční poradenství Praha a okolí
Všechny články >>>
Studio Style banner
satema.cz banner
Rekonstrukce Jelínek banner
© b-fit 2013 Všechna práva vyhrazena
Karel Bajer
Kdo jsem...
Jmenuji se Karel Bajer a narodil jsem se ve znamení ryb v roce 1982. Žiji se svou manželkou, synem a malým pejskem v Praze. Společně se svým bratrem Petrem jsme na sklonku roku 2011 založili firmu B-fit zaměřenou na zdravý životní styl a pohyb.
Karel
Mládí...
Již od útlého věku mne rodiče vedli k nejrůznějším sportům. Plavání, atletika, gymnastika, tenis a mnohým dalším. Během svého dospívání jsem po vzoru svého otce nakonec zůstal u házené. Jako prvoligový házenkář jsem ukončil svou kariéru po 10ti letech aktivního hraní v klubu pražské Slavie. Během této doby jsem také začal aktivně posilovat a zajímat se o stravu i s jejími principy.
Dospělý život...
Píše se rok 2003 a armádou jsem byl uznám plně schopným vojenské služby (ano jako ještě jeden z posledních). Po návratu do civilu jsem začal žít "rodinný život", čili chodit do práce, vychovávát syna, starat se o rodinu. Kde tedy vzít čas na další aktivity? Tehdy jsem si říkal, že je to přirozený vývoj. Tento přístup mě za 6 let dovedl až na 120kg a k obovodu v pase 118cm.
Zlom...
V roce 2009 jsem si již skoro nedokázal zavázat takničku od bot a proto jsem si řekl a dost!!!
Vzpomněl jsem si na dobu kdy jsem se poprvé setkal se sportovními jídelníčky a s prvními pokusy se stravou všeobecně, zhodnotil své celoživotní zkušenoti a žačal můj nový životní styl.
Nová cesta, nový život...
Začal jsem po letech opět plnohodnotně jíst 5-7x denně. Mého oblíbeného McDonalda jsem vyměnil za 100% hovězí maso a vařené brambory, pekně doma udělané. Naučil jsem si nosit všude sebou vlastní jídlo a hlavně jsem začal jíst jako nikdy v životě. Začal jsem se do hloubky zajímat o stravu jako takovou a hlavně o složení potravin. S hrůzou jsem zjistil, že co si doma navyrobím, nebo nepřipravím sám, v obchodech to většinou neseženu, a když ano tak doplněno o všudypřítomný cukr nebo ztužený tuk a v nejhorším případě zkombinované oboje dohromady.
Začal jsem opět sportovat. Ve svých 27 letech jsem si splnil dětský sen a našel si školu, která se věnuje výuce japonského bojového umnění Aikido. Můj organismus bývalého sportovce si poměrně rychle vzpomněl a opět přivykl na pohyb 2x týdně. Časem jsem přidal i občasné návštevy posilovny a začal se tedy pomalu opět hýbat.
A zrodil se B-fit....
Cca. za 18 měsíců jsem byl lehčí o 15Kg a 18cm v pase. V počátcích moje okolí reagovalo na poměrně radikální změnu v mém stravovacím návyku kroucením hlavy a otázkou: "Proč to dělám?"
Pak už za mnou chodili a ptali se: "Jak to dělám?"
Vznikly tedy první jídelníčky a první pokusy předat nabité informace a zkušenosti dál. Postupem času jsem neměl výsledky jen já, ale i lidi z mého blízkého okolí. Koncem roku 2011 nastal čas založit firmu připravenou tyto informace předávat stále dál a tak se zrodil B-fit

Současnost...
Z mého nudného, jednotvárného "rodinného života" se stal plnohodnotný život plný vitality. Jestliže jsem na počátku začal opět sportovat, proto abych zhubl, nyní sportuji pro radost z pohybu. Nevymlouvám se, že nemám čas jen jsem prostě přestal být líný a plný výmluv, proč něco nejde.
Můj nynější životní styl je pro mne hnací motor do budoucna. Neustále se vzdělávám v oblastech stravy a sportu, zajímám se o nové trendy ve stravě a v její úpravě a ve neposlední řadě i o didaktiku různých sportů.
Za dobu se své existence má B-fit řadu spokojených klientů, kterým se podařilo úspěšně změnit svůj život k lepšímu a to je pro mne ta největší motivace k tomu, abych pokračoval stále dál.

Za B-fit Karel
Motivace....
Zjistil jsem jak důležitá je správná motivace, protože ohnout se ke tkačnice, aniž bych se udusil je sice fajn, ale dlouhodobě to nestačí. Nakonec jsem dospěl k závěru, že chci být zdravý, chci být vzorem pro svého syna, chci dál dělat Aikido aniž bych na konci tréninku lapal po dechu, chci být vitální i v důchodovém věku a prostě chci dělat vše, co mě baví.
Tak šel čas...
Zpět > Úvodní stránka > O nás > Kam dál >>> Petr > Markéta > Katka