Facebook
B-fit program
Karel Bajer
.
gsm: +420 731 108 841
mail: info@bfit-program.cz
web: www.bfit-program.cz
Spolupracujeme:
Zajímavé články
zivotni-postoj.cz banner
Výživové a nutriční poradenství Praha a okolí
Všechny články >>>
Studio Style banner
satema.cz banner
Rekonstrukce Jelínek banner
Hodnota bazálního metabolismu je individuální veličina - výsledné číslo je ovlivněno věkem, tělesnou strukturou, pohlavím, výškou, váhou, poměrem aktivní (netukové tkáně) a pasivní hmoty (tukové tkáně). Často se setkáváme na internetu či v časopisech s velmi podhodnocenými údaji ohledně denní potřeby energie. Většina těchto doporučení se pohybují kolem 4500-5000kJ denně. Vědí snad autoři těchto článků např. kolik Vám je let, kolik měříte a vážite, jaký styl života a denní režim dodržujete, jaké máte zdravotní problémy či psychické starosti, jakou změnu opravdu chcete právě Vy? Jednoduše řečeno, vědí o Vás něco osobního, když Vám radí při takto vážné věci, kterou je Vaše zdraví? Proto je vhodné a rozumné navštívit kvalifikovaného výživového poradce, jehož přístup je individuální a osobní.

Metabolický věk není věk podle občanky, ale skutečný věk organismu. Je to otázka poměru svalů, vody, tuků, toxinů v těle a opotřebování tkání.

Ideálně by měl být metabolický věk přibližně o polovinu nižší, než je věk skutečný.

Lidé s vysokým obsahem tuku a zdravotními problémy mají obecně metabolický věk vyšší, než lidé zdraví. Dobrá zpráva ale je, že správnou životosprávou a také detoxikací organismu, lze metabolický věk snížit!!!!!!

Basální metabolismus

Bazální metabolismus a Metabolický věk
autor: b-fit (Karel Bajer)
11.5.2012


Bazální neboli klidový metabolismus (BM) je energie, která je potřebná k zajištění nezbytně nutných životních funkcí v organismu - např. k udržení stálé tělesné teploty, klidového napětí svalstva, k činnosti nervového systému, pokrytí potřeb dýchání, srdeční aktivity, funkce jater, ledvin apod. Jakákoliv pohybová aktivita (např. chůze, práce, sport, čtení, oblékání), ale i duševní činnost navíc (např. soustředění, stres i trávení potravy) výdej energie zvyšuje.

Energetický výdej je nejvyšší během dětství a dospívání, v průběhu těhotenství a kojení. S rostoucím věkem hodnota bazálního metabolismu klesá, což se u většiny z nás projevuje zvyšováním procenta tuku.
© b-fit 2013 Všechna práva vyhrazena
Zpět > Úvodní stránka > Články